Bylo nebylo..

21. may 2011 at 20:04 | Ellenie
Bylo nebylo jedno království, kde žili král a královna se svými třemi dcerami. Nejstarší Elizabeth, která měla zlato v hrdle. Prostřední Karolinu, mladou umělkyni, která dávala obrazům duši. A nejmladší Melanie, která už od mala skládala píšničky a nádherně hrála na klavír.
Všechny tři byly nejlepšími kamarádkami, navzájem si pomáhaly. Blížily se osmnácté narozeniny sličné Lizí a rodiče pomalu scháněli ženicha. Celé království bylo na nohách. Příjížděli kejklíři a muzikanti z celého okolí. Lizí milovala takové slavnosti. Z tří sester byla nejvíc plná života, zpívala a tancovala třeba do rána. Jízda na koni byla její vášeň. Připadala si nepřipravená na manželství, protože vždy spíše myslela na radovánky. Do oslavy zbývalo už jen jeden den.
Bylo ráno a Lizí si prosávala své dlouhé světle hnědé vlasy kartáčem. Vzala jsi krásné červánkové šaty a mašli do vlasů. Vyšla na nádvoří, kde právě příjížděli vozy s dobytkem a ovocem. Rozhlížela se a uviděla jak na ní mává nějaký hoch. S nedůvěrou se na něj podívala a usmála se....
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Gwinney Gwinney | Web | 21. may 2011 at 20:14 | React

krásná povídka!!!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement